„Nekonečný příběh“ cyklostezky do rekreačních lesů Podhůra.

Foto: Otakar Volejník

Jedna z věcí, která Chrudim trápí více než deset let. Zásadním, a zdá se, že i nepřekonatelným problémem jsou neustálé průtahy o směnách pozemků se známým chrudimským developerem Kuštou a další výkupy od soukromých majitelů.

Pardubický kraj nyní přichází s možností, díky které by se Chrudimi naskytla jedinečná příležitost, jak tento dlouholetý problém vyřešit.

Řešení přichází v podobě vybudování přeložky silnice II/340 mezi Chrudimí a Rabštejnskou Lhotou. Konkrétně se jedná o variantu I viz.obr.

navrh prelozky

Pokud se Pardubickému kraji podaří tento projekt zrealizovat, městu se uvolní komunikace, která by mohla sloužit právě jako cyklostezka na Podhůru. Pozitivní je také  to, že realizací tohoto projektu město ušetří zhruba 20 milionů, které chtělo za plánovanou cyklostezku proinvestovat.

Na zastupitelstvu konaném 18. 6. 2018 pak místostarosta Čechlovský konstatoval, že nyní je na městu Chrudim, aby připravilo dokumentaci pro územní řízení a vypracovalo podklady pro výkupy pozemků. Tento materiál poté předá Pardubickému kraji, který bude vykupovat pozemky a pracovat na dalších stupních projektové dokumentace.

Marek Točoň

8 Komentářů z „Nekonečný příběh“ cyklostezky do rekreačních lesů Podhůra.

 1. Realizace, realizace, realizace – nemáme v naší krásné řeči i jiná slovesa, nebo je fakt potřeba používat tuhle úřednickou hantýrku?
  Stran cyklostezky – docela facička do ksychtu zdejších papalášů. Sami nedokážou, musí pomoct velkej brácha z kraje. 🙂

 2. Hele a má pán Točoň vůbec potuchy, že ten neřešitelný problém mají na krku jeho kolegové z volební kandidátky?

  • Proč by měl mít něco takového „potuchy“, když jde o ubohý blábol … ať pan Bunga vysvětlí, co má konkrétně na mysli s tou odpovědností … takže koaličních stran bylo několik, ale může za to jen ČSSD …?

  • je to přesně naopak – co se dalo alespoň částečně udělat, tak to prosadila ČSSD (stezka vyjmutá z hospodaření na poli u Řiště) … ostatně zeptejte se Milana Daniela, který bydlí poblíž a má o tom přehled … na rozdíl od některých chytráků plných ubohé nenávisti …

 3. Článek mluví o neschopnosti města zajistit pozemky pro cyklostezku. A kdo má posledních 8let v gescy majetek? Jasně, jednání s Kuštou, jsou složité, ale ať aspoň p. Točoň nepláče takhle blbě před volbami.

 4. Ostatně všechny městské vlády jsou koaliční a vznikaly po těžkém vyjednávání … rozhodovací moc má buď zastupitelstvo nebo rada, gesční místostarosta věc administruje, ale nerozhoduje … tohle by chtělo vědět

 5. Článek mluví zejména o tom, že se Chrudimi naskytla tato možnost. Cest, jak se dostat k rekreačním lesům je samozřejmě více. Využívat se dá například i obnovená historická cesta 2807/1 vedoucí z hlavní silnice 37 do lokality Říště, u které budeme prosazovat její zpevnění tak, aby jí lidé mohli bez problému využívat.

  V první řadě by bylo dobré, aby jste si doplnil informace o tom, jaké pravomoci má jednotlivý, v komunálních volbách zvolený člověk, který dozoruje nějaký odbor. Jak píše pan Tejkl, rozhodovací moc má zastupitelstvo nebo rada, kolektivní orgány složené se zástupců různých stran, kdy ani koaliční strany nemusejí mít na obnovu historické cesty směrem na Říště stejný názor. Vaše komentáře jsou jen snůškou čisté nenávisti jakéhosi anonyma, který se snaží pošpinit jméno strany… s tím se dá ale před volbami počítat. Hezký den..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*