Nová podoba městského zastupitelstva a jeho vedení

Z leva místostarostové Aleš Nunvář a Pavel Štěpánek, 1. místostarosta Petr Lichtenberg a starosta František Pilný

Slibuji věrnost České republice, slibuji na svou čest i svědomí, že svou funkci budu vykonávat svědomitě v zájmu města a jeho občanů a řídit se ústavou a zákony České republiky.

Právě tento slib zazněl v úvodní části ustanovujícího zasedání zastupitelstva města Chrudim. Nově zvolení zastupitelé, do nichž vložili občané Chrudimi svojí důvěru, ztvrdily tento slib svým podpisem, díky kterému má tak město Chrudimi oficiálně zastupitelstvo v plném počtu 27. členů.

V dalších bodech programu bylo určeno například složení návrhové a volební komise, počet členů Rady města Chrudim, počet místostarostů a funkce, pro které budou tito členové dlouhodobě uvolněni.

FB Město Chrudim - oficiální stránka

Nejzásadnější změnou pro Chrudim byla volba místostarostů a také starosty města. Místa dvou neuvolněných místostarostů zaujali piráti Pavel Štěpánek a Aleš Nunvář. Prvním místostarostou byl zvolen Petr Lichtenberg, který reprezentuje stranu Chrudimáků. Bývalého starostu města Petra Řezníčka (SNK-ED) vystřídal František Pilný (ANO 2011), který mu poděkoval za dobře odvedenou práci v uplynulých letech.

Video: Kodlcr

Marek Točoň

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*